Dažniausiai pamirštama upgreidinant ebuild pranešti svarbią informaciją apie pasikeitusius default nustatymus, nepranešama apie būtinus veiksmus po instaliavimo, pamirštama pratestuoti ebuild su nestandartiniais profiliais (ne tik desktop, server), ko pasekoje nesikompiliuoja ar lūžinėja. Visko pasitaikydavo, tekdavo pačiam patchinti ebuildus ar raustis po bugtrakerį, forumą, kodėl kažkas neveikia.
Man kaip tik ant naujutėlio Acer 5740 gamintojo buvo nustatyta "hdparm -B 127". Ilgai ieškojau, kol pagavau, kame kampas, nes po kiekvieno reboot nusimušdavo į gamyklinį "127". Teko į /etc/rc.local pridėti "hdparm -B 255", tada laptopas pasikeitė neatpažįstamai
Kiek papildysiu ir patikslinsiu:
cd /
mkdir -p /mnt/arch
mount /dev/sda3 /mnt/arch # pasikeisk sda3 į savo / particija
mount /dev/sda1 /mnt/arch/boot # pasikeisk sda1 į savo /boot particija
jei /usr atskiroje particijoje, nepamiršk ir jos atitinkamai sumontuoti. Toliau:
mount -t proc proc /mnt/arch/proc
mount -t sysfs sys /mnt/arch/sys
mount -o bind /dev /mnt/arch/dev
chroot /mnt/arch /bin/bash
tada persirashyk XZ
pacman -Scc
pacman -S xz
Perpakuojam kernelį:
mkinitcpio -p kernel26
Išmontuojam viską ir persikrauname:
exit
cd /
umount /mnt/arch/boot
umount /mnt/arch/sys
umount /mnt/arch/proc
umount /mnt/arch/dev
umount /mnt/arch
reboot
Apie Gentoo tik patys geriausi prisiminimai, greita, patogi ir nepaprastai lanksti sistema. Ko pasiilgstu Arche iš Gentoo: galimybės lengvai įsidiegti senesnę paketo versiją, perkompiliuoti programą su man optimaliais parametrais ir funcionalumu, racionalaus požiūrio į naujas programų versijas (akmuo į gnome3 daržą, nu kam gi reikėjo taip forsuoti šito bugų rinkinio priverstinį upgrade) , SLOTai. Darbe naudojau kaip bazinę sistemą labai apkrautai POSTGRESQL duomenų bazei, nei karto nepavedė. Didžiausi Gentoo minusai mano akimis - nevienoda paketų kokybė ir mažai komunikuojantys tarpusavyje developeriai.
Panašus bajeris buvo dėl diskų energijos taupymo. Gal hdparm suinstaliuotas? Jei taip, tai ką sako
sudo hdparm -B /dev/sda
?
Guake nebeveikia, gnome pakabinau pamėginęs pele perjungti keyboard layout, vietoj ženkliuko su aktyvia klaviatūros kalba - juodas kleckas. Padarysiu kaip Gentoo developeriai padarė - palauksiu minimum 3.2 versijos, tada bus galima bandyti vėl.
Man irgi buvo neaktualu, kol diskas nepradėjo byrėti . Pasaulyje yra tik du žmonių tipai : vieni nedaro bekapų, kitiems jau buvo subyrėjęs diskas.
Dažniausiai tai daroma, norint atskirti asmeninę infą nuo konfigų - galima lanksčiau manevruoti renkantis atsarginių kopijų strategija. Pvz, ~/data, kur saugoma visą darbinė infą , sumontuota kaip atskirą LVM particija, mirrorinama su LVM snapshot + rsync kas valandą į kitą kompą. O likusį /home galima ir kas parą mirrorinti, pasikeitimų bus mažai. O bekapai tikrai reikalingi, nes ant dienų užturėjau malonumą nuvežti į garantinį 1TB samsung F1. Ačiū smartmontools už perspėjimą, kad diskas byra, bučiau praradęs xz kiek informacijos.
Po pokalbio telefonu su neprisistačiusiu AKL darbuotoju, kuris mane pradėjo mokyti gyventi ir aiškinti, kaip turi būti pranešama apie puslapio nesklandumus, aš komoje . Vietoj to ,kad įsiklausytų į problemą, jis iš paskutiniųjų stengėsi išsiaiškinti, kas aš toks. Palinkėjau geros dienos juokinant Lietuvą ir griaunant atviro kodo reputaciją, tuo ir pasibaigė pokalbis. Lauksim ,kol kas nors į kokį delfi.lt parašyti, kad AKL nulaužtas. Bet tai kaip neprofesionalu, aš apakęs...
Parašiau tokį laišką į infoETA.akl.lt :
Sveiki, mane ( manau, ir dauguma kitų http://planet.akl.lt skaitytojų )
nustebino stipriai pasikeitusi straipsnių tematika, kuri akivaizdžiai
nesusijusi su atviro kodo judėjimu Lietuvoje. Gal galėtumėte plačiau
pakomentuoti Jūsų sprendimą taip netikėtai ir kardinaliai pakeisti
tinklalapio orientaciją?
Pagarbiai,
Edvinas.
Idomu, ką atsakys.
Ten ir daugiau panašių "vertingų" straipsnių yra... Ypač patiko apie "Pina-Colada keksas" - reikės išbandyti O jei rimtai, tai visi fake straipsniai eina iš *.blogas.lt, klausimas tik, ar koks nors hack ar XSS, ar tiesiog aplaidumas atrenkant rašytojus.
Panašu, kad developeriai tiesiog pavadinimo nenorėjo keisti, kad liaudies nepainioti
Gal ir nelabai panašios į tavo paminėtas, bet siūlau pabandyti kid3 arba kdemultimedia-juk.
/var pagal nutylėjimą saugomos mysql, postgresql bazės, paštas, logai. Namų kompo atveju didelis /var visiškai nereikalingas. Serveriui - visai kas kita. Paprasčiausias DOS - užpildyti visą particiją kad ir http ar smtp logais. Jeigu logrotate tam nesukonfigūruotas - per naktį porą GB prirašysiu ir ryte rasi kabantį servą, prie kurio net per ssh neprisijungsi
bandęs , stebūklų nepamačiau . reiserfs minusai: mirtinai užsiteršia, jei užpildai daugiau nei 95%, o normalaus defrago neturi .Su torrentais buvau užkišęs 100%, tai net ir atlaisvinųs vietos, skaitymo greitis vistiek buvo ~ 2 MB/s ... Teko kopijuoti turinį į kitą particiją, performatuoti, ir kopijuoti atgal, tada kuriam laikui atsigavo. Jei nuolat keičiasi turinys( būtent kaip /var), po mėnesio greičio gali nebeieškoti - fragmentacija . Kad pakeisti particijos dydį, turi ją atmontuoti. Kai kurie demonai turi problemų su failų blokavimu. Praktiškai nevystoma. Man šitų argumentų užtenka.
Šiaip nusistovėjau ties ext3-4, na dar kai kuriems demonams su daug paralelių gijų - xfs, būtinai su UPS . Laukiu nesulaukiu, kada btrfs stabilizuosis, tada visas kitas bus galima ramiai išmesti
Su geležim šiuo metu neturiu kuo padėti, galiu tik pasidalinti bendra informacija iš savo patirties apie reikalavimus veidrodžio geležiai. Šiuo metu veidrodį laiko PIII 1Ghz , 256 ram, 80gb ide kompas, kuriame, be apache, dar veikia krūva kitų demonų. Lokaliam tinkle pasiekiu 50 MB/s siuntimosi greitį be jokio papildomo tiuningo. Sinchronizuojama visą parą kas valandą iš "tier 1" ( https://wiki.archlinux.org/index.php/De … NewMirrors ) lygio veidrodžio. Rsync skripto įdėja paimta iš https://wiki.archlinux.org/index.php/Local_Mirror, tik pataisyti rsync parametrai efektyvesniam disko vietos ir tinklo naudojimui. Jei kam reikalingas, parašykit, įmesiu.
Peržiūrėjęs apache logus, turiu porą pastabų dėl naudojimosi: Jei pacman keikiasi, kad negali atsisiūsti kokio nors paketo - padarykit
sudo pacman -Sy NESURASTO_PAKETO_PAVADINIMAS
ir paketas stebuklingu būdu atsiras . Antras pastebėjimas - faile /etc/pacman.conf parametras "Architecture = " turi būti aktyvus(netuščias!). Rekomenduoju:
Architecture = auto
Noriu atsiprašyti visų iš 158.129.0.0/16 potinklio (LitNet) , kad negalėjot prisijungti prie veidrodžio. Naudojau LT IP adresų bazes iš http://ipdeny.com/ipblocks/ ir http://software77.net/geo-ip/, o jose tikrai trūko daugelio lietuviškų tinklų. Dabar perėjau prie http://www.maxmind.com/app/geolitecountry IP duombazės, iš pirmo žvilgsnio atrodo rimtesnė. Gal kas gali pasiūlyti geresnę nemokamą IP->country bazę, netylėkit . Apache be IP filtravimo tikrai nenoriu palikti, scriptkiddies su tinklo skaneriais jau užkniso . Jei ko nors iš Lietuvos neįleidžia į Veidrodį, parašykit savo IP , sutvarkysiu. Pastabos, pasiūlymai - welcome
Malonaus naudojimosi,
Edvinas
Užkūriau laikiną veidrodį adresu http://edacval.homelinux.org/mirrors/archlinux/ . Sinchronizuojamos core, extra, community ir multilib repozitorijos. Pasiekiamas tik iš Lietuvos, upload greitis apie 60Mb/s, sinchronizuojamas 35 * * * * laiku. Tereikia į failo /etc/pacman.d/mirrorlist viršų pridėti eilutę :
Server = http://edacval.homelinux.org/mirrors/archlinux/$repo/os/$arch
Kol neturėsim oficialaus veidrodžio, naudokitės į sveikatą, ypač kieno netas į užsienius lėtas. Pastabos ir pasiūlymai welcome
Ruošiesi dalyvauti http://www.ioccc.org/ ?
Dar siūlau užmesti akį į bauerbill , funkcionalumu panašus į yaourt, yra keletas įdomių galimybių ( automatinis tavo asmeninių patchų pritaikymas instaliuojant iš AUR ar ABS, perl-modulių iš CPAN palaikymas), sinchronizuojant pacmano duombazę, parodo pasikeitimus, paketus siunčia vienu metu paraleliai iš skirtingų veidrodžių, kešuoja pacmano duombazės tarpines užklausas RAMe, kas labai pagreitina kokį didesnį atnaujinimą . Rimtai kuriamas ir prižiurimas XYNE, vieno iš Archlinux TU.
Kaip reikalai su veidrodžiu, kada pasirodys, gal ką nors praleidau?
http://maps.delfi.lt irgi rodo koordinates
Naudoju pastoviai, veikia idealiai, ypač kartu so powerpill. Griežtai rekomenduoju
jau pamaciau, architektura ne ta
Biski su klaida gale parasei, bet susitvarkiau, dekui tik kad nepadejo
O kur klaida, jei ne paslaptis? pas mane tai veikia normaliai..