#1 2011-02-21 11:46:21

anabolikas
Moderatorius
Užsiregistravo: 2010-10-18
Pranešimai: 139

/var kaip atskiras skirsnis

Ar kas bandete kurti minetaji skirsni, kaip atskira, reiser failu sistema ir ar tikrai juntamas toks spartos prieaugis, kaip skelbiama?


"Ubuntu" is an ancient African word, that means "I can't configure "Slackware""

Atsijungęs

#2 2011-02-21 14:00:56

edacval
Moderatorius
Iš: Vilnius
Užsiregistravo: 2010-10-10
Pranešimai: 40

At: /var kaip atskiras skirsnis

bandęs , stebūklų nepamačiau wink. reiserfs minusai: mirtinai užsiteršia, jei užpildai daugiau nei 95%, o normalaus defrago  neturi .Su torrentais buvau užkišęs 100%, tai net ir atlaisvinųs vietos, skaitymo greitis vistiek buvo ~ 2 MB/s ... Teko kopijuoti turinį į kitą particiją, performatuoti, ir kopijuoti atgal, tada kuriam laikui atsigavo.   Jei nuolat keičiasi turinys( būtent kaip /var),  po mėnesio greičio gali nebeieškoti - fragmentacija tongue . Kad pakeisti particijos dydį, turi ją atmontuoti. Kai kurie demonai turi problemų su failų blokavimu. Praktiškai nevystoma. Man šitų argumentų užtenka.
Šiaip nusistovėjau ties ext3-4,  na dar kai kuriems demonams su daug paralelių gijų - xfs, būtinai su UPS . Laukiu nesulaukiu, kada btrfs stabilizuosis, tada visas kitas bus galima ramiai išmesti big_smile

Paskutinį kartą redaguotas edacval (2011-02-21 14:57:57)

Atsijungęs

#3 2011-02-21 15:18:41

anabolikas
Moderatorius
Užsiregistravo: 2010-10-18
Pranešimai: 139

At: /var kaip atskiras skirsnis

Riko rašė:

Hmm taip pat prisiskaitęs teigiamų atsiliepimų dabar esu sukūręs tą skirsnį su raiser failų sistema.  Ankščiau buvo ext4. Skirtumo taip pat nepastebėjau, bet kaip suprantu padariau klaidą big_smile

Anksciau irgi atskira turejai? Kam?

edacval rašė:

bandęs , stebūklų nepamačiau . reiserfs minusai: mirtinai užsiteršia, jei užpildai daugiau nei 95%, o normalaus defrago  neturi .Su torrentais buvau užkišęs 100%, tai net ir atlaisvinųs vietos, skaitymo greitis vistiek buvo ~ 2 MB/s ... Teko kopijuoti turinį į kitą particiją, performatuoti, ir kopijuoti atgal, tada kuriam laikui atsigavo.   Jei nuolat keičiasi turinys( būtent kaip /var),  po mėnesio greičio gali nebeieškoti - fragmentacija . Kad pakeisti particijos dydį, turi ją atmontuoti. Kai kurie demonai turi problemų su failų blokavimu. Praktiškai nevystoma. Man šitų argumentų užtenka.
Šiaip nusistovėjau ties ext3-4,  na dar kai kuriems demonams su daug paralelių gijų - xfs, būtinai su UPS . Laukiu nesulaukiu, kada btrfs stabilizuosis, tada visas kitas bus galima ramiai išmesti

Be to, dar pastebejau, kad taip suskaide hard'a, zmones ta /var skirsni daro lb dideli ~15Gb ir daugiau. Kam to reikia, kai jis puikiausiai telpa mano siseminiam 10Gb skirsnyje ir visada dar vietos lieka?


"Ubuntu" is an ancient African word, that means "I can't configure "Slackware""

Atsijungęs

#4 2011-02-21 15:33:12

edacval
Moderatorius
Iš: Vilnius
Užsiregistravo: 2010-10-10
Pranešimai: 40

At: /var kaip atskiras skirsnis

/var pagal nutylėjimą saugomos mysql, postgresql bazės, paštas, logai.  Namų kompo atveju didelis /var visiškai nereikalingas. Serveriui - visai kas kita. Paprasčiausias DOS - užpildyti visą particiją kad ir http ar smtp logais.  Jeigu logrotate tam nesukonfigūruotas - per naktį porą GB prirašysiu ir ryte rasi kabantį servą, prie kurio net per ssh neprisijungsi wink

Atsijungęs

Lentos poraštė