#1 2011-08-17 12:48:42

sopuku
Narys
Užsiregistravo: 2011-08-17
Pranešimai: 19

WM ar DE ?

sveiki. esu naujas arch gerbejas. isirasiau arch ir dabar niekaip neapsisprendziu o gal tiksliau niekur nerandu pakankamai informacijos kuo skiriasi windows manager nuo desktop environment. suprantu pacia esme isvertu pazodziui bet kokie yra skirtumai? ar ant wm galima det kokius failus ant desktopo? ir siaip kokie pagrindiniai skirtumai. ar naudojant wm galima isirasyt ir pilnai naudot virtual box, wine ir kitokias programas? ar veiks kazkokie minimalus zaidimai kurie veikia tarkim ant ubuntu? ar veiks emuliuojami zaidimai per wine? na ir pan tokie dalykai domina. ar jau cia norint situos dalyksu daryt reikia butinai de? papasakokit placiau kas zinot. aciu.
p.s. kokius de ar wm rekomenduojat? kazkaip jei wm tai galvoju apie openbox o jei is dm tai galvoju apie xfce (gnome ir kde per daug resursu naudoja ir letai velkasi). kokios jusu nuomones ir pasiulymai?

Atsijungęs

#2 2011-08-17 18:14:33

ubit
Narys
Iš: /dev/null
Užsiregistravo: 2011-04-17
Pranešimai: 21
Tinklapis

At: WM ar DE ?

DE yra pilnai parengta naudoti aplinka. Vadinasi, desktop konfigūravimas, failų menedžeris ir visi kiti dalykai yra parengti darbui, iškart po įrašymo.
WM = window manager, išvertus galima jau aiškiai suprasti, kad čia 'langų menedžeris'. Priešingai nei DE, tik įsirašius betkokį WM, jis aišku veiks, bet norint patogiai dirbti, teks jį konfigūruoti. Pas jį nebus tų dalykų kaip failų menedžeris, lengvas desktop'o konfiguravimas ar kt...
Archlinux yra tokia sistema, kurią konfiguruoji kaip nori. Jei nori pasidaryti light, modernų, sau patinkantį DE, teks pasirinkti kokį naudoti WM, kokį FM(file manager), start menu(jeigu būtinas), panel ir tray ir visą kitą kas turi DE.
Kaip sakiau, viskas priklauso nuo tavęs, ar nori prasedėt ir konfigūruotis savo DE, ar įrasius iškart imt ir naudoti.
Jei renkiesi darytis savo DE, tai siūlyčiau tokį rinkinuką: openbox + pcmanfm arba thunar + tint2(panel ir tray'eris, kartu). Dar panaudosi kokį mmaker, sukurti automatiškai menu arba obconf(ar kažkoks nepamenu, bet grafinis). O jei reikia start menu, pasiskaityk archlinux wiki openbox, ten yra aprašyta kokį tool naudoti.
DE man patiko visai LXDE, kol nebuvo jo naudojau XFCE. KDE neseniai bandžiau, nepatiko... O kuom tau jau ta gnome nepatinka? Gi jau yra gnome 3, ji stabiliau ir greičiau veikia.


ubit@archpower :>
AMD Athlon II x4 640 3.00GHz :: ASUS M4A87TD/USB3 Motherboard :: Crucial 2GB DDRIII 1333MHz :: WD Black 500GB 7200RPM HDD :: ASUS HD5750 1GB VGA :: Chieftec 550W PSU :: Nexus Clodius case :: Microsoft Windows 7 64 :: Arch Linux x86-64 :: MATE DE

Atsijungęs

#3 2011-08-18 12:06:29

sopuku
Narys
Užsiregistravo: 2011-08-17
Pranešimai: 19

At: WM ar DE ?

jau palygint siaip netaip issiaiskinau situos dalykus praktiskai big_smile dabar turiu isirases gnome bet speju ji trunsiu laukan ir openbox kuri pasiliksiu ir tobulinsiu. skaiciau daug tu wikiu viskas siaip normaliai gal vistik su openboxu pameginsiu kazka gero nuveikt. tik nzn ar pavyks viska pasidaryt ko noriu.. nes kazkaip jei kazkas nesigauna nelabai yra i kur kreiptis frumu mazoka..
gmone siaip man visai patinka tik tiek kad ubunte naudojau ir jau palygint pabodo noretusi kazko kito.. nors siaip 3 versija veikia ganetinai stabiliai ir visai patiko. tik vat toks minusiukas.. pasedejus kazkur pusvalandi pradejo darytis nesamones.. pradejo neveikt skypas. nukresino ir nepasileidzia mete errora kazkoki.. tada pradejo neveikt file manager. tada pradejo neveikt terminal ir neveikt viskas.. sau paspaudi ikonke kad isijungtu ir niekas nevyksta.. tai va nesupratau kame bajeris ir kur cia saknys pakastos.. gal kas turit ideju? ir dar chromas paluzo ir nepasileidzia ne po restarto.. meta errora tipo istrink ten ~/.config/chromium. bet vel beda kazkodel terminalas neatpazysta kas yra ~/.config.. tipo vedu delete raso nera tokio folderio. padaru dir raso kad yra toks.. arba rasai ~/desktop raso nera tokio folderio.. medinai eit per cd /home/user/desktop raso nera tokio folderio.. meginu daryt atskirai cd /home viskas ok tada darai cd /user raso nera tokio folderio big_smile tai kas cia per nesamones gal kas zinot kodel man neranda mano folderiu terminalas?

Atsijungęs

#4 2011-08-18 17:24:58

ubit
Narys
Iš: /dev/null
Užsiregistravo: 2011-04-17
Pranešimai: 21
Tinklapis

At: WM ar DE ?

Nu nežinau, man tokių 'prikolų' dar nėra buvę.
Gali rašyti ir į šitą forumą, o gali ir į oficialų. Kiek rašiau oficialiame forume, tiek man draugiški žmonės padėjo.


ubit@archpower :>
AMD Athlon II x4 640 3.00GHz :: ASUS M4A87TD/USB3 Motherboard :: Crucial 2GB DDRIII 1333MHz :: WD Black 500GB 7200RPM HDD :: ASUS HD5750 1GB VGA :: Chieftec 550W PSU :: Nexus Clodius case :: Microsoft Windows 7 64 :: Arch Linux x86-64 :: MATE DE

Atsijungęs

#5 2011-08-18 17:45:55

marjonis
Narys
Užsiregistravo: 2011-04-09
Pranešimai: 13

At: WM ar DE ?

sopuku rašė:

jau palygint siaip netaip issiaiskinau situos dalykus praktiskai big_smile dabar turiu isirases gnome bet speju ji trunsiu laukan ir openbox kuri pasiliksiu ir tobulinsiu. skaiciau daug tu wikiu viskas siaip normaliai gal vistik su openboxu pameginsiu kazka gero nuveikt. tik nzn ar pavyks viska pasidaryt ko noriu.. nes kazkaip jei kazkas nesigauna nelabai yra i kur kreiptis frumu mazoka..
gmone siaip man visai patinka tik tiek kad ubunte naudojau ir jau palygint pabodo noretusi kazko kito.. nors siaip 3 versija veikia ganetinai stabiliai ir visai patiko. tik vat toks minusiukas.. pasedejus kazkur pusvalandi pradejo darytis nesamones.. pradejo neveikt skypas. nukresino ir nepasileidzia mete errora kazkoki.. tada pradejo neveikt file manager. tada pradejo neveikt terminal ir neveikt viskas.. sau paspaudi ikonke kad isijungtu ir niekas nevyksta.. tai va nesupratau kame bajeris ir kur cia saknys pakastos.. gal kas turit ideju? ir dar chromas paluzo ir nepasileidzia ne po restarto.. meta errora tipo istrink ten ~/.config/chromium. bet vel beda kazkodel terminalas neatpazysta kas yra ~/.config.. tipo vedu delete raso nera tokio folderio. padaru dir raso kad yra toks.. arba rasai ~/desktop raso nera tokio folderio.. medinai eit per cd /home/user/desktop raso nera tokio folderio.. meginu daryt atskirai cd /home viskas ok tada darai cd /user raso nera tokio folderio big_smile tai kas cia per nesamones gal kas zinot kodel man neranda mano folderiu terminalas?


Sveikas, jei nori trinti

$ rm -r  ~/.config/chromium

arba

$ rm -r /home/[tavo_vartotojas]/.config/chromium

Pasiekti darbalaukį

$ cd ~/Desktop

arba

$ cd /home/[tavo_vartotojas]/Desktop

o /user nėra, yra tik /usr.

Atsijungęs

#6 2011-08-18 20:52:14

sopuku
Narys
Užsiregistravo: 2011-08-17
Pranešimai: 19

At: WM ar DE ?

marjonis rašė:

Sveikas, jei nori trinti

$ rm -r  ~/.config/chromium

arba

$ rm -r /home/[tavo_vartotojas]/.config/chromium

Pasiekti darbalaukį

$ cd ~/Desktop

arba

$ cd /home/[tavo_vartotojas]/Desktop

o /user nėra, yra tik /usr.

as tiek suprantu as butent tokais ir komandas naudojau. tik rasydamas i cia user turejau galvoje savo vartotojo varda. tai as taip ir dariau bet mete tokiu erroru.. na dabar pameginau epr nauja isirasiau svaria gnome aplinka ir kolkas viskas viekia normaliai.. tfu tfu. su openbox palygint patingejau knistis konfiginant ir ieskant visu reikalingu librariu gal kada nors veliau smile kolkas ir gnomas tenkina.. normaliai veikia nelagina ir ganetinai patogus yra

Atsijungęs

Lentos poraštė