#1 2011-05-07 13:27:31

adomas
Narys
Iš: Vokietija
Užsiregistravo: 2011-01-20
Pranešimai: 69

Gentoo Linux

gentoo-transparent.png

Sveiki,
Dėl nepaaiškinamų priežaščių nusprendžiau nuo ArchLinux pereiti prie Chakra Linux. Praktiškai ta pati distribucija, kadangi vis dar naudoja pacman. Chakra Linux yra ganėtinai stipriai orientuotas į KDE SC grafinę aplinką. Jų filosofija panaši į mano, dėl to man kurį laiką viskas patiko smile GTK+ (ko aš nemėgstu) programos yra pateikiamos Bundle sistemoje, dėl to nereikia įsidiegti jokių GTK+ bibliotekų. Tačiau vėlgi man nepatiko daug smulkmenų (turbūt pasidariau labai išrankus). Nusprendžiau pabandyti savo seną meilę Gentoo užkurti ir ką aš pamačiau? Visos problemos, dėl kurių prieš 4~ metus palikau Gentoo išnyko smile viskas kompiliuojasi labai gražiai su GCC 4.5.2 net ~amd64 (nestabiliam) branche smile viskas taip gražiai ir puikiai veikia, kad nusprendžiau pasilikti Gentoo. O kokia jūsų patirtis naudojant Gentoo? Gal kas nors iš jūsų naudoja Gentoo pvz darbe ar serveryje kokiam?

Paskutinį kartą redaguotas adomas (2011-05-07 13:29:26)

Atsijungęs

#2 2011-05-08 19:21:27

edacval
Moderatorius
Iš: Vilnius
Užsiregistravo: 2010-10-10
Pranešimai: 40

At: Gentoo Linux

Apie Gentoo tik patys geriausi prisiminimai, greita, patogi ir nepaprastai lanksti sistema. Ko pasiilgstu Arche iš Gentoo: galimybės lengvai įsidiegti senesnę paketo versiją, perkompiliuoti programą su man optimaliais parametrais ir funcionalumu, racionalaus požiūrio į naujas programų versijas (akmuo į gnome3  daržą, nu kam gi reikėjo taip forsuoti šito bugų rinkinio priverstinį upgrade) , SLOTai. Darbe naudojau kaip bazinę sistemą labai apkrautai POSTGRESQL duomenų bazei, nei karto nepavedė. Didžiausi Gentoo minusai mano akimis - nevienoda paketų kokybė ir mažai komunikuojantys tarpusavyje developeriai.

Atsijungęs

#3 2011-05-08 22:06:45

adomas
Narys
Iš: Vokietija
Užsiregistravo: 2011-01-20
Pranešimai: 69

At: Gentoo Linux

Kaip suprasti nevienoda paketų kokybė?

Atsijungęs

#4 2011-05-08 22:17:40

edacval
Moderatorius
Iš: Vilnius
Užsiregistravo: 2010-10-10
Pranešimai: 40

At: Gentoo Linux

Dažniausiai pamirštama upgreidinant ebuild pranešti svarbią informaciją  apie pasikeitusius default nustatymus, nepranešama apie būtinus veiksmus po instaliavimo,  pamirštama pratestuoti ebuild su nestandartiniais profiliais (ne tik desktop, server), ko pasekoje nesikompiliuoja ar lūžinėja. Visko pasitaikydavo, tekdavo pačiam patchinti ebuildus ar raustis po bugtrakerį, forumą, kodėl kažkas neveikia.

Atsijungęs

Lentos poraštė