#1 2011-07-05 14:16:43

xeranas
Narys
Užsiregistravo: 2011-07-05
Pranešimai: 3

Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

Sveiki,
Nesupraskit klaidingai nenoriu kurstyti fleimo ar ko nors panašaus. Aš iš tų Linux vartotojų kurie svarto apie perėjimą į archlinux, bet natūraliai kyla keletas klausimų.
Pats diegimas nėra jau toks sudėtingas kaip apie jį anksčiau girdėjau. Susinstaliuoja tvarkingai tiek kiek reikia, keletas paketu be grafines švaru gražu. Šioj stadijoj sutinku - ši distro lengva ir paprasta.
Bet kas toliau.. Instaliavau ne serveriui o namų vartojimui - man reikia grafinės. Instaliuoti grafine nesunku bet.. pilną gnomą suinstaliuoti (su visais kalkuliatoriais) nemažai vietos atsieitų. Toliau žinoma eitų Gimp ir visos kitos programos (čia jau pagal save).
Ir ką galutiniame variante turiu? ar vis dar lengva ir paprasta distro? Ar archlinux'a kuris turi na gal 70% to ką defaultu turi tarkim ubuntas.
Mano pasižaidimas su archlinux truko neilgai dėl to aš daug ko nežinau apie jį.. Bet iš esmės manau klausimą supratot. Ar yra skirtumas tarp savo rankomis paketų prikimštos distro ar kai ji eina defaultu prikimšta?

Atsijungęs

#2 2011-07-07 14:20:43

Dummas
Linux Rat
Iš: Vilnius
Užsiregistravo: 2010-10-10
Pranešimai: 177
Tinklapis

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

Sveikas,

Malonu, kad Tau kyla tokių klausimų.

Pagrindinius skirtumus gali rasti wiki puslapyje: https://wiki.archlinux.org/index.php/Ar … %C5%A1kai)


Arch Linux Lietuva

Atsijungęs

#3 2011-08-18 20:43:34

sopuku
Narys
Užsiregistravo: 2011-08-17
Pranešimai: 19

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

siaip ilga laika naudojau ubuntu ir dabar atejau i arch ir dabar naudoju gnome aplinka. ir galiu pasakyt kad arch su gnome yra gal 10 kartu greitesne del to ir perejau nes ubuntas 11.04 tai jau ziauriai apkrautas ir letas. siaip meginau openbox bet laaabai jau daug konfiginimo reikes gal kada dar pamegint.

Atsijungęs

#4 2011-08-18 21:59:53

Dummas
Linux Rat
Iš: Vilnius
Užsiregistravo: 2010-10-10
Pranešimai: 177
Tinklapis

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

sopuku, jeigu jau su Gnome aplinka pas Tave viskas greitai veikia, vadinasi and OpenBox'o viskas tiesiog skriete skries. O jeigu dar skirsi dėmesio kažkam iš serijos xmonad ar dwm, tai išviso labai nustebsi.


Arch Linux Lietuva

Atsijungęs

#5 2011-08-19 07:54:23

sopuku
Narys
Užsiregistravo: 2011-08-17
Pranešimai: 19

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

Dummas rašė:

sopuku, jeigu jau su Gnome aplinka pas Tave viskas greitai veikia, vadinasi and OpenBox'o viskas tiesiog skriete skries. O jeigu dar skirsi dėmesio kažkam iš serijos xmonad ar dwm, tai išviso labai nustebsi.

jo tikiu nes buvau ten ta openboxa isirases bet blemba ziauriai daug konfiginimo daug viskokiu pluginu ir kitokio sh reikia surasyt ir net nzn ko kad veiktu normaliai.. ten pvz sutvarkiau garsa bet jo vistiek kazkodel nebuvo..  cia jau reiketu pagalbos kad kazkas padetu susitarkyt kelis butiniausius dalykus. siaip gal reikes megint po biski konfigintis. o dar toks klausimas.. dabar kadangi isirasiau gnoma tai jau yra visas softas. jei salia isirasyciau openboxa ir jau veiktu tie visi pluginai ir t.t. reikeu tik grafine sasaja susitvarkyt. tai ar veiktu openboxas savo greiciais ar gnomo paketu svoris vistiek savo itaka darytu ir letintu? nes jei veiktu normaliai tai cia visai geras vairantas butu reiketu susikonfigint tik interfeisa

Atsijungęs

#6 2011-08-19 11:11:12

Dummas
Linux Rat
Iš: Vilnius
Užsiregistravo: 2010-10-10
Pranešimai: 177
Tinklapis

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

Openbox turi labai daug fanatikų lietuvių tarpe, todėl dėl apie OpenBox'o konfigūravimą gali paskaityti tiek angliškai, tiek ir lietuviškai.

Jeigu kyla kažkokių nesklandumų konfigūruojant OpenBox sistemą - jauskis laisvai ir klausk. smile

Dėl gnome paketų "svorio" - tai čia tik subjektyviai galima atsakyti. Vieniems pagalbiniai gnome 3rd programos veiklos nelėtina, kitiems lėtina.


Arch Linux Lietuva

Atsijungęs

#7 2011-08-19 14:13:13

sopuku
Narys
Užsiregistravo: 2011-08-17
Pranešimai: 19

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

siaip kompas pas mane normalus tai ir gnomas puikiai sukasi.. bet vistiek del bendro isprusimo openboxa  noriu susikonfigint.. o nesipjaus jei salia gnomo konfiginsiu openboxa?

Atsijungęs

#8 2011-09-16 10:32:06

AirRisk
Narys
Užsiregistravo: 2011-09-16
Pranešimai: 5

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

Sveiki,
     Noriu ir as instaliuotis nauja OS. Rinkausi is Linux distribuciju ir pasirinkau Arch. Nusprendziau grafine aplinka pasirinkti OpenBox.
Kolkas tik renku informacija kaip viska daryti. Taigi, esu visiskas naujokas smile
Nenorejau kurti naujos temos, o rasau cia, nes manau, kad i tema rasau.
    Pradziai noriu pasiruosti visam procesui, todel renku informacija apie tai kaip viskas veikia.
Kaip suprantu, turiu pirmiausia suzinoti ar mano laptopas bus pajegus dirbti su Arch, ar isvis suderinamas.
    Po to noreciau suzinoti apie instaliacija. (Dabar turiu Win7 su dviem particijomis - pradejus Arch instaliacija suformatuos abi i viena ir instaliacijos metu sukurti dvi?     Ar gerai dirbti ir su viena particija ant Arch? Cia galima butu tiesiog suprasti pagrinda (Win pastoviai minimum reikia tureti dvi particijas, nes vienoje OS sistema, o kitoje ivairus multimedia failai su softo instalais).
   Trecias dalykas, tai pasidaryti sarasa programu, kurios man siaip visada reikalingos (is zaidimu CS visdelto noreciau pasileisti ant Arch.).
  Namuose turiu ne viena kompa, todel  visada informacijos galiu ieskoti nenaudodamas laptopo i kuri instaliuoju Arch, todel nebutina man spausdintis lapus su komandu tekstais.
@xeranas raso apie tai, kad pasizaidimas truko neilgai.
@sopuku raso apie tai, kad OpenBox daug laiko ir ziniu reikia konfiginimui.
   As delto nesijaudinu, nes tai pirmas mano kartas su Linux ir noriu neskubedamas viska suprasti. Todel nenoriu tik pasizaisti, o noriu ismokti ir suprasti, taip pat bandyti ir susikonfiginti viska pats.
   Neimu Ubuntu, nes zinau, kad nepajausiu to malonumo, koki patirsiu "pasidaryk pats" formatu. smile
   Sekantis mano klausimas yra apie susitvarkyma su problemomis. Susitvarkyti su virusais ir errorais ant Win naudojau ivairias priemones, deja, teko ir visa OS perinstaliuot ne viena karta. Todel del Linuxu man kyla klausimas apie tai, ar iskilus problemoms bus imanoma susitvarkyti (informacijos paieskoms kantrybes turiu) naudojant visas galimas priemones, isskyrus OS perinstaliavima?
   Tikiuosi jums uzteks kantrybes patarti man kanors, nes savaitgali noriu bent jau instaliuoti Arch smile

Edit: Ant Linuxu pereiti noriu delto, kad ant Win jauciuosi vien tik kaip vartotojas, sugebu pasiimti daug ir aprepti daug, bet nejauciu jokio smagumo, nes Win bendruomeneje jauciasi didelis tingumas, tarsi sedeti McDonalde, o vat su Linuxais tai manau, tarsi sedeti tarp... Nezinau, su kuo palyginti smile

Paskutinį kartą redaguotas AirRisk (2011-09-16 10:37:51)

Atsijungęs

#9 2011-09-16 18:20:51

ubit
Narys
Iš: /dev/null
Užsiregistravo: 2011-04-17
Pranešimai: 21
Tinklapis

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

Nu nemanau, kad sėdi su kokiu ARM'u big_smile nors tam skirta yra archmobile.org
Archlinux palaiko dvi architektūras: i686 ir x86_64.
Geriausiai pasižiūrėti kokie langai pas tave yra surašyti. Ant computer>properties ir ten system type: 32-bit ar 64-bit.
Praktiškai, jei pas tave procesorius yra 64bitų, gali pasileisti ir i686 ir x86_64 versijas, abi veiks puikiai. Bet tik ne atvirkščiai, su 32bitų niekaip nepasileisi x86_64 versijos...
Kitas dalykas tas, kad 64bit'ai palaiko daugiau nei 4GB atminties(ramų), tai jei pas tave kokie 2 ar 3GB ramų, gali rašytis ir i686 versiją.
Toliau dėl hardo nesupratau. Pas tave dabar langai surašyti ir dvi jam skirtos particijos? Nori arch'ą įsirašyti, bet neturi nereikalingos/tučios particijos ar hardo?
Šiaip tai galima ir su 10GB išgyventi(dar jei kokių programų prisirašysi tai išvis ant ribos) ir reikia vietos swap'ui, kai šiais laikais vos ne pas visus +1GB ramų, tai swapas netaip jau ir reikalingas big_smile kokį 256-1024MB, arba 2xtavo_atmintis.
Taigi, jei tuščios particijos neturi, nelabai ir išsiversi, teks formatuoti.Kai susirašysi langus ir arch'ą, pasidarysi, kad grub'e eitų kraut pasirinktinai arch ar langus.
Kiek man yra žinoma, daugelis langų žaidimų puikiai pasileidžia ir veikia su wine. Pats žaidžiau cs 1.6, source, half-life2, l2 ir dar porą kitų. Idomumo dėlei gali nueit į wine.hq.org(berods toks adresas) ir pasieškoti info apie tą žaidimą.
Aš pats pradėjau nuo ubuntu, toliau ėjo mint, fedora, debian ir buvau apsistojas ties mint. Bet kažkada seniai užtikau video apie arch'ą ir ten parodytą jo greitį, nuo tada ir pradėjau juo domėtis. Ir ką galiu pasakyti, kad jis tikrai greitai dirba.
Turėjau ankščiau tokį senuką pc, amd sempron +2600 1.83ghz, 768mb ram, ati radeon 9550 128mb ir nepatiko man tos visos DE, naudojau tik vieną - gnome. O su ja ant bubuntu/mint pasijausdavo lagas... Panašų setup'ą pasidariau ant archo -
skirtumas labai didelis, išvis nejaučiau jokio lago.
Taip lengvai linux'o nesuvarysi, nu nebent su root teisėm ištrynsi kokį etc/var ar dar kokį svarbų katalogą big_smile


ubit@archpower :>
AMD Athlon II x4 640 3.00GHz :: ASUS M4A87TD/USB3 Motherboard :: Crucial 2GB DDRIII 1333MHz :: WD Black 500GB 7200RPM HDD :: ASUS HD5750 1GB VGA :: Chieftec 550W PSU :: Nexus Clodius case :: Microsoft Windows 7 64 :: Arch Linux x86-64 :: MATE DE

Atsijungęs

#10 2011-09-16 19:59:05

Dummas
Linux Rat
Iš: Vilnius
Užsiregistravo: 2010-10-10
Pranešimai: 177
Tinklapis

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

  • Kaip ir sakė ubit - turi apsispręsti su 32-64bit sistemomis ( nors jeigu ir turi 64bit procesorių - rekomenduoju vistiek imti i686 versiją );

  • Particijų klausimas yra aptariamas keliuose dokumentacijose, lietuviškame "Arch Linux Diegimas knygos" variante, Wiki puslapyje. Particijų valdymas tai vienas iš daugelio punktų, kurį gali pasirinkti pats nepriklausomai nuo diegimo vadovo ( nebent pirmą kartą diegiant viską galima daryti pagal diegimo vadovą, o jau antrą kartą viską daryti pagal save ). Apie swap'ą pamiršk.

  • Smagu girdėti, kad nusiteikęs rimtai, linkiu sėkmės;

  • Problemų tvarkymas Arch Linux'e yra realiai man/help'o pavartymas; Pradžioje, aišku kils sunkumų; Bet priprasi; Vienintelė priežastis, kuri privertė mane įdiegti iš naujo Arch Linux - atsibodimas, kad viskas veikia kaip turi veikti;

  • ubit, Jūsų informacija pasenusi, x86 kernel nuo 2.3.23 palaiko iki 64GB RAM ( dėka PAE ); Windows kernel tokios galimybės nenaudoja, kadangi vyrukai iš M$ argumentuoja, kad tokia sistema nėra stabili ( juokinga tai girdėti iš M$ vyrukų pusės );

Ps.: nenaudok root, naudok sudo.


Arch Linux Lietuva

Atsijungęs

#11 2011-09-16 20:33:32

ubit
Narys
Iš: /dev/null
Užsiregistravo: 2011-04-17
Pranešimai: 21
Tinklapis

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

Na galbut teisus, nelabai aš domiuosi tokiais dalykais, bet jei jau pakliūna pas mane 64bitų cpu, tai aš jam ir rašau OS x86_64.
Bet, idomu, kodėl siūlai naudot i686 versiją? Pas mane arch'as sėkmingai sukas ant x86_64.
Aišku, kaikurie paketai yra skirti tik 32bitam(pvz skypas), bet šitą galima lengvai išpręst atkomentavus multi lib eilutę pacman.conf failiuke.


ubit@archpower :>
AMD Athlon II x4 640 3.00GHz :: ASUS M4A87TD/USB3 Motherboard :: Crucial 2GB DDRIII 1333MHz :: WD Black 500GB 7200RPM HDD :: ASUS HD5750 1GB VGA :: Chieftec 550W PSU :: Nexus Clodius case :: Microsoft Windows 7 64 :: Arch Linux x86-64 :: MATE DE

Atsijungęs

#12 2011-09-16 23:13:55

AirRisk
Narys
Užsiregistravo: 2011-09-16
Pranešimai: 5

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

O! Dekui! smile
Nu ka, pavyko instaliuotis Arch`a.
Pirmoji beda buvo su .Iso isirasymu. Meniu pasirinkus, kad uzkrautu Arch (pats pirmas punktas kuris pasirode kai uzkrove cd) pasirode daug visokiu eiluciu. Po to jau erroras ant galo. Pagooglines issiaiskinau, kad setupo diske iesko pagal disko ar iso pavadinima, tai pervadinau iso faila i ta kurio ieskojo (buvo nurodytas eilutese tose kai pradejo ten kraut), berods Arch_201108. Tada vel issikepiau nauja cd, nu ir pasileido. Naudojaus ir lietuvisku ir anglisku beginners guide. Juos abu jau reiketu atnaujinti, nes meniu truputi kitokia tvarka ir kitokie uzrasai (ten nezymiai labai, bet kaip man pirmam kartui atrode pusiau katastrofiska).
Su particijomis irgi susitvarkiau, turiu swapo, home ir pagrindine root berods. smile maciau, kad dar galima /var pasikurt, bet pagalvojau, gal veliau jei prireiks. Klausimas iskilo tik del ext3 ir ext4 failu sistemos. Pagal guide pasirinkau ext3, bet gal ext4 naujesnis ir ji geriau rinktis? Situo gal pasidomesiu kai ateis reikalas, nes siaip pradzioj tu reikalu nera taip daug smile))
Paskui problema kilo del interneto, nes pas mane Wi-Fi, tai teko pagooglinti (guide yra ir nuorodu), bet kolkas nesusitvarkiau, nes SSID pavadinime FRITZ!Box yra sauktukas, tai manau delto man nepaleidzia, tai ryt prasysiu tevuko, kad pakeistu pavadinima (negaliu prieiti prie routerio istaku, tevukas pasisavines visus passwd), bet jei kada turejote patys tokia problema, gal zinot kaip susitvarkyt?
Na, o paskutini sunkuma patyriau su tais adduser smile)) prisiloginau su nauju useriu ir galvoju reik grizti i root. Rasau komanda login, ismeta kazkoki uzrasa, kad netinkamai naudoju ta login funkcija. Nervijaus nervijaus, bet googlindamas atsakymo neradau, tada kazkaip parasiau help. Kai kale komandu sarasa per ekrana. Na, paskaitinejau ka ten gero yra, ogi ziuriu logout komanda. Sast, parasiau, akurat, grizau i root useri smile Prikolas buvo dar ir tame, kad budamas paprastame vartotoje negaliu isjungti kompo (galvojau restartuosiu tai leis man logintis prie root), raso, kad reik superuser teisiu. Nu bliam galvoju, jau ne restartuot nebegaliu smile)) Zinot, cia jau is Windows parejes sitas sprendimas (jei kas negerai - restart smile ). Tai va, su nuotykiais as cia. Ryt tikiuosi iseis pasijungti bevieli rysi ir bandysiu OpenBoxa insimest, o kur dar pacmano updeitas smile

Edit:Mano kompas
i5-450M
x64 architektura, tai emiau iskart x84-64 Arch versija. Kiti komponentai buvo suderinti (issikvietes kazkokia komanda pamaciau, kad rodo visus komponentus su pavadinimais, kazkoks draiveriu listas).
Taip, kad kolkas su iranga viskas ore. smile

Paskutinį kartą redaguotas AirRisk (2011-09-16 23:16:20)

Atsijungęs

#13 2011-09-16 23:17:23

Dummas
Linux Rat
Iš: Vilnius
Užsiregistravo: 2010-10-10
Pranešimai: 177
Tinklapis

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

Būtent, kad su 64bit versija, reikia daugiau padirbėti, kad viskas įsibėgėtų, Daug laiko praleidau su 64bit versija, prasikankinau, kol galiausiai atsisakiau jos ir perėjau prie i686.

Čia kažkaip per gerai rašo apie 64bit Arch Linux. `It is usually faster` ir ` Note that Arch32 does not support more than 3GB of RAM by default: you have to turn to Arch64 if you have more.` kažkaip keistai gaunasi - kernel dokumentacijoje sako viena, o Arch dokumentacijoje sako kita.


Arch Linux Lietuva

Atsijungęs

#14 2011-09-17 08:24:28

ubit
Narys
Iš: /dev/null
Užsiregistravo: 2011-04-17
Pranešimai: 21
Tinklapis

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

AirRisk rašė:

O! Dekui! smile
Nu ka, pavyko instaliuotis Arch`a.
Pirmoji beda buvo su .Iso isirasymu. Meniu pasirinkus, kad uzkrautu Arch (pats pirmas punktas kuris pasirode kai uzkrove cd) pasirode daug visokiu eiluciu. Po to jau erroras ant galo. Pagooglines issiaiskinau, kad setupo diske iesko pagal disko ar iso pavadinima, tai pervadinau iso faila i ta kurio ieskojo (buvo nurodytas eilutese tose kai pradejo ten kraut), berods Arch_201108. Tada vel issikepiau nauja cd, nu ir pasileido. Naudojaus ir lietuvisku ir anglisku beginners guide. Juos abu jau reiketu atnaujinti, nes meniu truputi kitokia tvarka ir kitokie uzrasai (ten nezymiai labai, bet kaip man pirmam kartui atrode pusiau katastrofiska).
Su particijomis irgi susitvarkiau, turiu swapo, home ir pagrindine root berods. smile maciau, kad dar galima /var pasikurt, bet pagalvojau, gal veliau jei prireiks. Klausimas iskilo tik del ext3 ir ext4 failu sistemos. Pagal guide pasirinkau ext3, bet gal ext4 naujesnis ir ji geriau rinktis? Situo gal pasidomesiu kai ateis reikalas, nes siaip pradzioj tu reikalu nera taip daug smile))
Paskui problema kilo del interneto, nes pas mane Wi-Fi, tai teko pagooglinti (guide yra ir nuorodu), bet kolkas nesusitvarkiau, nes SSID pavadinime FRITZ!Box yra sauktukas, tai manau delto man nepaleidzia, tai ryt prasysiu tevuko, kad pakeistu pavadinima (negaliu prieiti prie routerio istaku, tevukas pasisavines visus passwd), bet jei kada turejote patys tokia problema, gal zinot kaip susitvarkyt?
Na, o paskutini sunkuma patyriau su tais adduser smile)) prisiloginau su nauju useriu ir galvoju reik grizti i root. Rasau komanda login, ismeta kazkoki uzrasa, kad netinkamai naudoju ta login funkcija. Nervijaus nervijaus, bet googlindamas atsakymo neradau, tada kazkaip parasiau help. Kai kale komandu sarasa per ekrana. Na, paskaitinejau ka ten gero yra, ogi ziuriu logout komanda. Sast, parasiau, akurat, grizau i root useri smile Prikolas buvo dar ir tame, kad budamas paprastame vartotoje negaliu isjungti kompo (galvojau restartuosiu tai leis man logintis prie root), raso, kad reik superuser teisiu. Nu bliam galvoju, jau ne restartuot nebegaliu smile)) Zinot, cia jau is Windows parejes sitas sprendimas (jei kas negerai - restart smile ). Tai va, su nuotykiais as cia. Ryt tikiuosi iseis pasijungti bevieli rysi ir bandysiu OpenBoxa insimest, o kur dar pacmano updeitas smile

Edit:Mano kompas
i5-450M
x64 architektura, tai emiau iskart x84-64 Arch versija. Kiti komponentai buvo suderinti (issikvietes kazkokia komanda pamaciau, kad rodo visus komponentus su pavadinimais, kazkoks draiveriu listas).
Taip, kad kolkas su iranga viskas ore. smile

Pakeliui įsirašyk sudo, nereikės judinti išvis root userio.

pacman -S sudo

Kai susirašo,

EDITOR=nano visudo

scrolini žemyn, kol pamatai root = ALL(ALL) berods ir po juo parašai useris = ALL(ALL)
toliau išsaugoji: ctrl+x, yes(pavadinimo nekeiti).
Kas dėl wi-fi, gali pasinaudoti wicd network manageriu, tikrai visai neblogas ir lengvai valdomas.
Toliau, kaikuriu wi-fi draiveriu negali turėti, reikia pačiam susirašyti.
Plačiau apie tai čia - https://wiki.archlinux.org/index.php/Wireless_Setup
Dėl logout, tai exit arba logout komandos.


ubit@archpower :>
AMD Athlon II x4 640 3.00GHz :: ASUS M4A87TD/USB3 Motherboard :: Crucial 2GB DDRIII 1333MHz :: WD Black 500GB 7200RPM HDD :: ASUS HD5750 1GB VGA :: Chieftec 550W PSU :: Nexus Clodius case :: Microsoft Windows 7 64 :: Arch Linux x86-64 :: MATE DE

Atsijungęs

#15 2011-09-17 10:25:55

AirRisk
Narys
Užsiregistravo: 2011-09-16
Pranešimai: 5

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

Interneta susitvarkiau, tiesiog pakeiteme routerio pavadinima i trumpesni ir tik is raidziu.
Updeitinau pacman, o paskui ivedziau tas sudo komandas.
Klausimas:
Kai isijungsiu kompa internetas automatiskai pasijungs ar reikia ivesti dar kokias komandas? Naudoju wpa_supplicant.conf faila.
Kai isijungsiu kompa ir prisiloginsiu ne root useriu bet normaliu, ar man suveiks visas tas reikalas su sudo, ar ten irgi kazka papildomai ivest?
Dekui uz atsakymus. smile

Zinau, kad viska ir pats galiu susirasti, bet as parasau, nes jus vistiek patyre ir zinote kokias priemones ir kaip naudot smile

Paskutinį kartą redaguotas AirRisk (2011-09-17 10:27:30)

Atsijungęs

#16 2011-09-17 11:27:57

ubit
Narys
Iš: /dev/null
Užsiregistravo: 2011-04-17
Pranešimai: 21
Tinklapis

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

Taip, sudo turi veikti be jokių komandų, pats gali pabandyti su useriu: sudo pacman -Suy
prašys įvesti userio passwordą.
Dėl wi-fi tai turėtu viskas veikti, bent jau pas mane ant kito laptopo puikiai veikia.

Paskutinį kartą redaguotas ubit (2011-09-17 11:28:22)


ubit@archpower :>
AMD Athlon II x4 640 3.00GHz :: ASUS M4A87TD/USB3 Motherboard :: Crucial 2GB DDRIII 1333MHz :: WD Black 500GB 7200RPM HDD :: ASUS HD5750 1GB VGA :: Chieftec 550W PSU :: Nexus Clodius case :: Microsoft Windows 7 64 :: Arch Linux x86-64 :: MATE DE

Atsijungęs

#17 2011-09-17 16:43:13

AirRisk
Narys
Užsiregistravo: 2011-09-16
Pranešimai: 5

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

Radau viska, tik nemaniau, kad praleisiu visa diena.
Rebootinus interneta reikia vesti is naujo, jei nenaudoji jokio menedzerio, tai dabar naudoju wicd kazkoki, pats prisijungia ir nereik nieko daryt smile
O su sudo irgi viskas iseina, bet kartais reikalaujama yra ant root pasijungus atlikinet kai ka.
Ale ziauriai daug ka reik suzinoti.
Dabar ziurejau kaip OpenBoxa instaliuot, pamaciau, kad dar ir failu menedzeri reikia apturet, tai dar su juo reikalu bus.
Vien zodz dar daug darbo laukia, bet siaip tai viskas gan nerealiai, kai pats pasidarai viska smile Bet googlinti tenka nemazai, nes as juk komandu atmintinai nemoku. Na, bet tikiuosi per laika isikalsiu viska i galva.
Kolkas tokie klausimai:
Kiek laiko uztrunkate kol suinstaliuojate su reikalingomis programomis Arch?
Ar po perejimo ant Linux kada nesinorejo grizti i MS? smile

Atsijungęs

#18 2011-09-17 17:17:29

ubit
Narys
Iš: /dev/null
Užsiregistravo: 2011-04-17
Pranešimai: 21
Tinklapis

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

AirRisk rašė:

Radau viska, tik nemaniau, kad praleisiu visa diena.
Rebootinus interneta reikia vesti is naujo, jei nenaudoji jokio menedzerio, tai dabar naudoju wicd kazkoki, pats prisijungia ir nereik nieko daryt smile
O su sudo irgi viskas iseina, bet kartais reikalaujama yra ant root pasijungus atlikinet kai ka.
Ale ziauriai daug ka reik suzinoti.
Dabar ziurejau kaip OpenBoxa instaliuot, pamaciau, kad dar ir failu menedzeri reikia apturet, tai dar su juo reikalu bus.
Vien zodz dar daug darbo laukia, bet siaip tai viskas gan nerealiai, kai pats pasidarai viska smile Bet googlinti tenka nemazai, nes as juk komandu atmintinai nemoku. Na, bet tikiuosi per laika isikalsiu viska i galva.
Kolkas tokie klausimai:
Kiek laiko uztrunkate kol suinstaliuojate su reikalingomis programomis Arch?
Ar po perejimo ant Linux kada nesinorejo grizti i MS? smile

Šiaip failų menedžerio kaip ir nereikia, nebent patogumui big_smile
O šiaip iš light siūlyčiau - thunar arba pcmanfm.

Man visko įrašymas +/- 1 valanda, aišku kokį 30min updeitus daro big_smile
Aš kartais langus dar naudoju jei reikia kokią svarbią app pasileisti, kuri per wine neveikia, o alternatyvos nėra arba prastos.
Šiaip, man linux'e geriau programuot negu languose smile

Paskutinį kartą redaguotas ubit (2011-09-17 17:18:13)


ubit@archpower :>
AMD Athlon II x4 640 3.00GHz :: ASUS M4A87TD/USB3 Motherboard :: Crucial 2GB DDRIII 1333MHz :: WD Black 500GB 7200RPM HDD :: ASUS HD5750 1GB VGA :: Chieftec 550W PSU :: Nexus Clodius case :: Microsoft Windows 7 64 :: Arch Linux x86-64 :: MATE DE

Atsijungęs

#19 2011-09-18 11:04:27

AirRisk
Narys
Užsiregistravo: 2011-09-16
Pranešimai: 5

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

Daug daug veiklos krapstytis smile Po langu tai tarsi modelio surinkinejimas is detaliu big_smile
Nerandu, bet gal zinot kaip vadinasi ar kaip reguliuojasi ant desktopo toks permatomas panel tipo langelis kuriame stovi folderiu ikoneles?
Kaip pasiziureti kiek vietos uzima folderiai ir kiek liko laisvos? Tam ir skirtas Thunar ar kitas menedzeris? smile

Esu nustebes, kad Chromium sugeba pats instaliuotis skina kai pasirenki. Ko dar nesuvokiu tai kaip jis sugeba groti i koki straipsni iterpta youtube nuoroda, o youtube.com praso atsinaujinti flash. smile

Jau turbut as cia visai offtopic, tad pasistengsiu susirasti kitur klausimu atsakymu skyreli big_smile

Atsijungęs

#20 2011-10-02 21:14:40

Alzhaimeris
Narys
Užsiregistravo: 2011-02-27
Pranešimai: 1

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

Daug kartu jau bandziau pereiti prie Arch, bet trukdavo laiko diegti sistema nuo nulio, kol neatradau ArchBang (Arch + Openbox) projekto. Su mano Samsung n210 viskas veikia out of box.
http://archbang.org/

Atsijungęs

#21 2011-12-27 15:49:15

cikatila
Narys
Užsiregistravo: 2011-12-27
Pranešimai: 9

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

Sveiki,

Turiu  viena, daugeliui, greciausiai, kvailai skambanti klausimas. Atsisiunciau naujausia arch, bet jis tik 370mb uzima. Klausimas - ar jis bus su grafine aplinka? Nes noriu ji instaliuoti i kompiuteri, be interneto ir pacman'as neveiks... o dar savarankiskai instaliuoti paketu nemoku smile

Atsijungęs

#22 2011-12-28 00:52:11

anabolikas
Moderatorius
Užsiregistravo: 2010-10-18
Pranešimai: 139

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

Ne, jis grafines aplinkos netures. Su grafine aplinka yra keletas dukteriniu arch distribuciju, tokiu, kaip chakra ar archbang.


"Ubuntu" is an ancient African word, that means "I can't configure "Slackware""

Atsijungęs

#23 2012-07-06 14:41:10

Artchi
Narys
Iš: Vilnius
Užsiregistravo: 2011-11-03
Pranešimai: 22
Tinklapis

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

Sveiki, kadangi sita tema labiausiai i tema mano klausimui tai rasau cia smile
Tai va irasinejau linuxus i nauja pc, viskas susidiege graziai atsinaujino, bet kai noriu irasyti Xorg man neleidzia ir raso stai ka:

arch linux xf86-video-intel-sna and xf86-video-intel-uxa are in conflict

Ir nezinau ka daryti ar kazkaip pasalinti viena ju

Atsijungęs

#24 2012-07-10 18:25:26

dinux
Administratorius
Užsiregistravo: 2010-11-18
Pranešimai: 40

At: Archlinux diegimas ir kitos distribucijos

Kaip rašo archlinux.org'o forume, tau reikia pasirinkti kurį paketą. SNA ar UXA
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=144426

Ir dar
xf86-video-intel is gone. You only have the -sna and -uxa variants. The difference between them is already spelled out in the name. One uses uxa acceleration, the other sna acceleration.

sna is much faster. But it's still in active development, so there might still be issues here and there. Still, I suggest going with sna, I haven't encountered issues yet.

Paskutinį kartą redaguotas dinux (2012-07-10 18:26:34)

Atsijungęs

Lentos poraštė