#1 At: Bendri klausimai » Archlinux instaliavimas iš CD (iso) » 2015-08-06 12:09:40

audreeliss rašė:

Naudoja big_smile Ankščiau naudojau prieš kokius tris metus kol dar buvo suprantamas man instaliacijos būdas. Po to ilgai mėčiausi tarp ubuntu ir linux mint šeimos su įvairiomis grafinėmis aplinkomis. O dabar susimečiau Antergos. Viskas lengvai susidėjo, kaip seniau. O svarbiausia viskas veikia. Minimaliai konfigūravimo ir pilnas arch'as. smile Labiausiai ir patiko ši distra. O forumas tikrai miręs ir nepanašu, kad prisikels.

Na, ir lietuvių ubuntu forumas galima sakyti mirinėja(vis mažiau naujų postų). Tikriausiai lietuviai išmoko naudotis/ieškoti info oficialiuose-angliškuose wiki/forumuose big_smile
Aišku, gaila, kad Arch'o lt community merdėja...

#2 At: Menas ir darbastaliai » Darbastaliai » 2012-01-20 14:17:40

Gražiai padaryta (:
O šiaip, nežinau, bet man visad KDE veikia labai lėtai, lyginus su gnome 2 ar kitais DE. Kompas kaip ir paveža, o programas atidarinėja lėtokai.

#3 At: Bendri klausimai » Wireless per usb » 2012-01-01 21:25:48

Rašyk

sudo modprobe rt3070sta

ir poto /etc/rc.conf faile į modules įrašyk rt3070sta , kad krovimosi metu užkrautų šitą module.

Jei rašys, kad tokio module nėra, tuomet per AUR įsirašom šitą: http://aur.archlinux.org/packages.php?ID=14558
Ir tuomet

sudo modprobe rt2870sta

#4 At: Bendri klausimai » Wireless per usb » 2012-01-01 12:16:39

Reikia susirašyti wireless_tools, wpa_supplicant paketus. Taip pat ir kernel module'ą - rt3070sta.
Archlinux wiki rašo, kad : DWA-125 veikia su ralink driveriais (rt3070sta).

#5 At: Grafinė aplinka » Cairo-compmgr nesiaktyvuoja pluginai » 2011-10-25 13:55:03

Kur cairo-compmgr konfigai nežinau, bet tūrėtų būti kur ir visi kiti /home/useris/.config/cairo arba userio folderyje paslėpti.

#6 At: Grafinė aplinka » Cairo-compmgr nesiaktyvuoja pluginai » 2011-10-25 13:18:45

Reikejo ištrinti ir konfigus.
SUPER mygtukas yra kaip ant windows start(vėliava).

#7 At: Bendri klausimai » Archlinux diegimas ir kitos distribucijos » 2011-09-17 17:17:29

AirRisk rašė:

Radau viska, tik nemaniau, kad praleisiu visa diena.
Rebootinus interneta reikia vesti is naujo, jei nenaudoji jokio menedzerio, tai dabar naudoju wicd kazkoki, pats prisijungia ir nereik nieko daryt smile
O su sudo irgi viskas iseina, bet kartais reikalaujama yra ant root pasijungus atlikinet kai ka.
Ale ziauriai daug ka reik suzinoti.
Dabar ziurejau kaip OpenBoxa instaliuot, pamaciau, kad dar ir failu menedzeri reikia apturet, tai dar su juo reikalu bus.
Vien zodz dar daug darbo laukia, bet siaip tai viskas gan nerealiai, kai pats pasidarai viska smile Bet googlinti tenka nemazai, nes as juk komandu atmintinai nemoku. Na, bet tikiuosi per laika isikalsiu viska i galva.
Kolkas tokie klausimai:
Kiek laiko uztrunkate kol suinstaliuojate su reikalingomis programomis Arch?
Ar po perejimo ant Linux kada nesinorejo grizti i MS? smile

Šiaip failų menedžerio kaip ir nereikia, nebent patogumui big_smile
O šiaip iš light siūlyčiau - thunar arba pcmanfm.

Man visko įrašymas +/- 1 valanda, aišku kokį 30min updeitus daro big_smile
Aš kartais langus dar naudoju jei reikia kokią svarbią app pasileisti, kuri per wine neveikia, o alternatyvos nėra arba prastos.
Šiaip, man linux'e geriau programuot negu languose smile

#8 At: Bendri klausimai » Archlinux diegimas ir kitos distribucijos » 2011-09-17 11:27:57

Taip, sudo turi veikti be jokių komandų, pats gali pabandyti su useriu: sudo pacman -Suy
prašys įvesti userio passwordą.
Dėl wi-fi tai turėtu viskas veikti, bent jau pas mane ant kito laptopo puikiai veikia.

#9 At: Bendri klausimai » Archlinux diegimas ir kitos distribucijos » 2011-09-17 08:24:28

AirRisk rašė:

O! Dekui! smile
Nu ka, pavyko instaliuotis Arch`a.
Pirmoji beda buvo su .Iso isirasymu. Meniu pasirinkus, kad uzkrautu Arch (pats pirmas punktas kuris pasirode kai uzkrove cd) pasirode daug visokiu eiluciu. Po to jau erroras ant galo. Pagooglines issiaiskinau, kad setupo diske iesko pagal disko ar iso pavadinima, tai pervadinau iso faila i ta kurio ieskojo (buvo nurodytas eilutese tose kai pradejo ten kraut), berods Arch_201108. Tada vel issikepiau nauja cd, nu ir pasileido. Naudojaus ir lietuvisku ir anglisku beginners guide. Juos abu jau reiketu atnaujinti, nes meniu truputi kitokia tvarka ir kitokie uzrasai (ten nezymiai labai, bet kaip man pirmam kartui atrode pusiau katastrofiska).
Su particijomis irgi susitvarkiau, turiu swapo, home ir pagrindine root berods. smile maciau, kad dar galima /var pasikurt, bet pagalvojau, gal veliau jei prireiks. Klausimas iskilo tik del ext3 ir ext4 failu sistemos. Pagal guide pasirinkau ext3, bet gal ext4 naujesnis ir ji geriau rinktis? Situo gal pasidomesiu kai ateis reikalas, nes siaip pradzioj tu reikalu nera taip daug smile))
Paskui problema kilo del interneto, nes pas mane Wi-Fi, tai teko pagooglinti (guide yra ir nuorodu), bet kolkas nesusitvarkiau, nes SSID pavadinime FRITZ!Box yra sauktukas, tai manau delto man nepaleidzia, tai ryt prasysiu tevuko, kad pakeistu pavadinima (negaliu prieiti prie routerio istaku, tevukas pasisavines visus passwd), bet jei kada turejote patys tokia problema, gal zinot kaip susitvarkyt?
Na, o paskutini sunkuma patyriau su tais adduser smile)) prisiloginau su nauju useriu ir galvoju reik grizti i root. Rasau komanda login, ismeta kazkoki uzrasa, kad netinkamai naudoju ta login funkcija. Nervijaus nervijaus, bet googlindamas atsakymo neradau, tada kazkaip parasiau help. Kai kale komandu sarasa per ekrana. Na, paskaitinejau ka ten gero yra, ogi ziuriu logout komanda. Sast, parasiau, akurat, grizau i root useri smile Prikolas buvo dar ir tame, kad budamas paprastame vartotoje negaliu isjungti kompo (galvojau restartuosiu tai leis man logintis prie root), raso, kad reik superuser teisiu. Nu bliam galvoju, jau ne restartuot nebegaliu smile)) Zinot, cia jau is Windows parejes sitas sprendimas (jei kas negerai - restart smile ). Tai va, su nuotykiais as cia. Ryt tikiuosi iseis pasijungti bevieli rysi ir bandysiu OpenBoxa insimest, o kur dar pacmano updeitas smile

Edit:Mano kompas
i5-450M
x64 architektura, tai emiau iskart x84-64 Arch versija. Kiti komponentai buvo suderinti (issikvietes kazkokia komanda pamaciau, kad rodo visus komponentus su pavadinimais, kazkoks draiveriu listas).
Taip, kad kolkas su iranga viskas ore. smile

Pakeliui įsirašyk sudo, nereikės judinti išvis root userio.

pacman -S sudo

Kai susirašo,

EDITOR=nano visudo

scrolini žemyn, kol pamatai root = ALL(ALL) berods ir po juo parašai useris = ALL(ALL)
toliau išsaugoji: ctrl+x, yes(pavadinimo nekeiti).
Kas dėl wi-fi, gali pasinaudoti wicd network manageriu, tikrai visai neblogas ir lengvai valdomas.
Toliau, kaikuriu wi-fi draiveriu negali turėti, reikia pačiam susirašyti.
Plačiau apie tai čia - https://wiki.archlinux.org/index.php/Wireless_Setup
Dėl logout, tai exit arba logout komandos.

#10 At: Bendri klausimai » Archlinux diegimas ir kitos distribucijos » 2011-09-16 20:33:32

Na galbut teisus, nelabai aš domiuosi tokiais dalykais, bet jei jau pakliūna pas mane 64bitų cpu, tai aš jam ir rašau OS x86_64.
Bet, idomu, kodėl siūlai naudot i686 versiją? Pas mane arch'as sėkmingai sukas ant x86_64.
Aišku, kaikurie paketai yra skirti tik 32bitam(pvz skypas), bet šitą galima lengvai išpręst atkomentavus multi lib eilutę pacman.conf failiuke.

#11 At: Bendri klausimai » Archlinux diegimas ir kitos distribucijos » 2011-09-16 18:20:51

Nu nemanau, kad sėdi su kokiu ARM'u big_smile nors tam skirta yra archmobile.org
Archlinux palaiko dvi architektūras: i686 ir x86_64.
Geriausiai pasižiūrėti kokie langai pas tave yra surašyti. Ant computer>properties ir ten system type: 32-bit ar 64-bit.
Praktiškai, jei pas tave procesorius yra 64bitų, gali pasileisti ir i686 ir x86_64 versijas, abi veiks puikiai. Bet tik ne atvirkščiai, su 32bitų niekaip nepasileisi x86_64 versijos...
Kitas dalykas tas, kad 64bit'ai palaiko daugiau nei 4GB atminties(ramų), tai jei pas tave kokie 2 ar 3GB ramų, gali rašytis ir i686 versiją.
Toliau dėl hardo nesupratau. Pas tave dabar langai surašyti ir dvi jam skirtos particijos? Nori arch'ą įsirašyti, bet neturi nereikalingos/tučios particijos ar hardo?
Šiaip tai galima ir su 10GB išgyventi(dar jei kokių programų prisirašysi tai išvis ant ribos) ir reikia vietos swap'ui, kai šiais laikais vos ne pas visus +1GB ramų, tai swapas netaip jau ir reikalingas big_smile kokį 256-1024MB, arba 2xtavo_atmintis.
Taigi, jei tuščios particijos neturi, nelabai ir išsiversi, teks formatuoti.Kai susirašysi langus ir arch'ą, pasidarysi, kad grub'e eitų kraut pasirinktinai arch ar langus.
Kiek man yra žinoma, daugelis langų žaidimų puikiai pasileidžia ir veikia su wine. Pats žaidžiau cs 1.6, source, half-life2, l2 ir dar porą kitų. Idomumo dėlei gali nueit į wine.hq.org(berods toks adresas) ir pasieškoti info apie tą žaidimą.
Aš pats pradėjau nuo ubuntu, toliau ėjo mint, fedora, debian ir buvau apsistojas ties mint. Bet kažkada seniai užtikau video apie arch'ą ir ten parodytą jo greitį, nuo tada ir pradėjau juo domėtis. Ir ką galiu pasakyti, kad jis tikrai greitai dirba.
Turėjau ankščiau tokį senuką pc, amd sempron +2600 1.83ghz, 768mb ram, ati radeon 9550 128mb ir nepatiko man tos visos DE, naudojau tik vieną - gnome. O su ja ant bubuntu/mint pasijausdavo lagas... Panašų setup'ą pasidariau ant archo -
skirtumas labai didelis, išvis nejaučiau jokio lago.
Taip lengvai linux'o nesuvarysi, nu nebent su root teisėm ištrynsi kokį etc/var ar dar kokį svarbų katalogą big_smile

#12 At: Bendri klausimai » reikia pagalbos su openbox » 2011-08-24 11:28:15

Ten turi būti PKGBUILD failiukas, kartais būna ir papildomų failų.
Tuomet rašai

makepkg -s

su reguliariu useriu(be jokio root ar sudo)
kai baigė kompiliuoti 

sudo pacman -U failas.pkg.tar.xz

Plačiau - https://wiki.archlinux.org/index.php/AUR

EDIT:
Šitas ar ne? https://aur.archlinux.org/packages.php?ID=14986
Tai rašai

wget http://www.playonlinux.com/script_files/PlayOnLinux/4.0.7/PlayOnLinux_4.0.7.tar.gz
tar xzvf PlayOnLinux_4.0.7.tar.gz
cd PlayOnLinux
makepkg -s
sudo pacman -U PlayOnLinux.pkg.tar.xz

Tų failų pavadinimai gali skirtis, tad pasižiūrėk su komanda

dir

#13 At: Bendri klausimai » reikia pagalbos su openbox » 2011-08-21 21:15:28

pabandyk dmesg loge pasiziureti, gal ten kanors raso...

#14 At: Menas ir darbastaliai » Mano sukurti darbastaliai » 2011-08-21 21:13:12

Photoshop cs4 per wine buvau pasileides, viskas puikiai veikia.
O jeigu alternatyva tai - gimp.

#15 At: Grafinė aplinka » WM ar DE ? » 2011-08-18 17:24:58

Nu nežinau, man tokių 'prikolų' dar nėra buvę.
Gali rašyti ir į šitą forumą, o gali ir į oficialų. Kiek rašiau oficialiame forume, tiek man draugiški žmonės padėjo.

#16 At: Grafinė aplinka » WM ar DE ? » 2011-08-17 18:14:33

DE yra pilnai parengta naudoti aplinka. Vadinasi, desktop konfigūravimas, failų menedžeris ir visi kiti dalykai yra parengti darbui, iškart po įrašymo.
WM = window manager, išvertus galima jau aiškiai suprasti, kad čia 'langų menedžeris'. Priešingai nei DE, tik įsirašius betkokį WM, jis aišku veiks, bet norint patogiai dirbti, teks jį konfigūruoti. Pas jį nebus tų dalykų kaip failų menedžeris, lengvas desktop'o konfiguravimas ar kt...
Archlinux yra tokia sistema, kurią konfiguruoji kaip nori. Jei nori pasidaryti light, modernų, sau patinkantį DE, teks pasirinkti kokį naudoti WM, kokį FM(file manager), start menu(jeigu būtinas), panel ir tray ir visą kitą kas turi DE.
Kaip sakiau, viskas priklauso nuo tavęs, ar nori prasedėt ir konfigūruotis savo DE, ar įrasius iškart imt ir naudoti.
Jei renkiesi darytis savo DE, tai siūlyčiau tokį rinkinuką: openbox + pcmanfm arba thunar + tint2(panel ir tray'eris, kartu). Dar panaudosi kokį mmaker, sukurti automatiškai menu arba obconf(ar kažkoks nepamenu, bet grafinis). O jei reikia start menu, pasiskaityk archlinux wiki openbox, ten yra aprašyta kokį tool naudoti.
DE man patiko visai LXDE, kol nebuvo jo naudojau XFCE. KDE neseniai bandžiau, nepatiko... O kuom tau jau ta gnome nepatinka? Gi jau yra gnome 3, ji stabiliau ir greičiau veikia.

Lentos poraštė

Paremta FluxBB