#1 At: Bendri klausimai » Aprašymas kaip užkrauti ISO nekepant CD/DVD » 2011-06-01 11:43:09

Šiuo metodu esu užkrovęs kokius 5 skirtingus Linux'o live CD ir šiuos instaliacinius CD/DVD: Arch Linux, Windows XP, Windows 7, Haiku, ReactOS. Viskas puikiai veikė ir netgi sugebejau instaliuoti operacinę be jokių komplikacijų (išskyrus Haiku ir ReactOS, nes tuos tik su virtualia mašina bandžiau instaliuot). Skirtumas buvo tik tas, kad iš "CD" failus kopijavo neįprastai greitai smile
Aš neabejoju Mariaus argumentu, tiesiog jis daro visai ką kitą, jo būdas turi užkrauti kernelį ir dar leisti užkrautai OS suprasti iš kur užsikrovė. Džiugu, kad GRUB2 tai sugebėjo. Mano metodas daug primityvesnis ir nematau priežasties, kodėl neveiktų jeigu yra ISO su bootloader'iu. Galbūt kažko neapgalvojau dar ir kada nors rasiu ISO, kurio šitaip užkraut nepavyks, bet šiai dienai tokių dar neteko rasti smile

#2 At: Bendri klausimai » Aprašymas kaip užkrauti ISO nekepant CD/DVD » 2011-06-01 01:49:45

Gedminas rašė apie kernelio užkrovimą iš ISO failo, o ne ISO failo bootloader'io užkrovimą. Du skirtingi dalykai, todėl mano metodui nekišk INT13, nes jis nėra aktualus šiuo atveju smile

#3 At: Bendruomenė, pranešimai » Mintis - žemėlapis » 2010-11-30 20:42:13

Didinam Kauno koncentraciją smile
54.930101, 23.882389

#4 At: Arch Wiki vertimas » [Verčiama] Pacman (Lietuviškai) » 2010-11-26 10:39:37

Manau, kad gali, juk Wiki tuom ir pasižymi - kolektyvinis darbas smile

#5 Bendri klausimai » Aprašymas kaip užkrauti ISO nekepant CD/DVD » 2010-11-22 03:43:32

Tsynique
Atsakymai: 7

Sveiki,

Neseniai man buvo prisireikę užsikrauti instaliacinį ISO, nenaudojant CD/DVD įrenginio. Ilgos paieškos internete parodė, kad tai yra labai paslaptingas ir mažai kam žinomas dalykas, todėl galiausiai suradęs būdą (bent jau vieną iš jų) nutariau pasidalinti. Tiesa, mano atveju dar buvo toks apribojimas: kadangi kompiuterio motininė plokštė pagaminta 2001 metais ji neturi USB driverių, todėl paprastai įrašius ISO failo turinį i USB raktą užkrauti neįmanoma.
Beieškodamas būdų atlikti šį niekur nedokumentuojamą veiksmą, suvokiau jog užkrauti ISO, kuris būtų įrašytas į USB raktą man nepakanka, nes senelis kompiuteris teturi USB 1.1 jungtį, todėl instaliacija užtruktų labai ilgai. Visus šiuos savo išsikeltus reikalavimus susumavęs po daug kantrybės pareikalavusių paieškų tą būdą radau. Beje, šio būdo patikimumo dar gerai nežinau, nes instaliavau kažką iš ISO failo, esančio kietajame diske, užkrauto per USB raktą, tik vieną kartą. Nors ir sėkmingai, nenoriu skubėti teigti, jog tai patikimas būdas ir kad visada suveiks.

O veikia viskas taip. Parsisiunčiame Plop Bootmanager. Iš archyvo išsiimame plpbt.bin (būtinai .bin, ne kažkurį kitą). Dabar mūsų uždavinys yra sugebėti užkrauti šį failą su GRUB, LILO arba dar kažkuo pagal skonį. Manau galbūt galima būtų užkrauti ir tiesiogiai, bet kadangi turėjau GRUB savo diske, tai man buvo patogiausias būdas įdėti plpbt.bin i /boot direktoriją ir grub/menu.lst faile pridėti tokias eilutes:

title PLoP Boot Manager
root (hd0,5)
kernel /boot/plpbt.bin

(hd0,5) greičiausiai skirsis, todėl nustatykite teisingai pagal savo disko skirsnius, kuris skirsnis yra Linux'o /boot skirsnis. Nors galima rinktis ne tik /boot skirsnį, bet svarbu, kad jame būtų plpbt.bin ir kad tai būtų Linux/UNIX tipo failų sistema: ext2, ext3, xfs, reiserfs ar kažkas panašaus, ką supranta GRUB. kernel /boot/plpbt.bin pakeiskite irgi atitinkamai.

Atlikus visą tai, perkrauname kompiuterį ir GRUB meniu matome naują pasirinkimą "PLoP Boot Manager". Pasirinkus jį, užkraunamas PLoP ir tuomet galime rinktis, ką užkrauti toliau. Šiuo atveju mums reikia USB. Prieš pasirenkant, geriausia ištraukti visas USB laikmenas (pelės ir klaviatūros patariama neištraukti smile) ir palikti tik tą vieną, kurią norėsime užkrauti. Pasirinkus USB, bus užkrauti USB driveriai ir pradėtas krauti USB rakto turinys. Sekantis mūsų pasiruošimo žingsnis būtent ir bus to turinio sukurimas.

Dabar reikia parsisiųsti Grub4DOS. Šis archyvas paimtas iš Hirens Boot CD ir čia Grub4DOS yra kartu su grafine sąsaja, tiems kas nemoka rankomis instaliuoti Grub4DOS į USB raktą. Aš nemoku ir nusprendžiau nesigilinti, todėl pasirinkau šį variantą. Tiesa, sąsaja ir paleidžiamieji failai yra Windows formato, todėl reikės kažkur gauti veikiančią Windozę. Per WINE nebandžiau, bet galbūt pavyktų. Taip pat archyve yra instrukcijos kaip suformatuoti savo USB raktą (readme.txt ir trys paveiksliukai). Vienintelis ką turėtumėte praleisti, tai paskutinįjį žingsnį, kuriame prašoma nukopijuoti Hirens Boot CD failus - mums jo nereikės.
Atlikę visas ten parašytas instrukcijas turėsim USB raktą, kuriame užsikraus Grub4DOS ir siūlys mum užkrauti kietąjį diską, Hirens Boot CD arba Mini Windows XP. Kadangi užsiiminėsime nei vienu iš šių dalykų, mums reikia redaguoti menu.lst failą, kurį nukopijavote į USB raktą. Visiem pagal poreikius, bet minimaliai jame turėtų būti toks turinys:

timeout 60
default 0

Title Boot ISO
rootnoverify (hd1,8)
map /foobar.iso (hd32)
map --hook
root (hd32)
chainloader (hd32)

(hd1,8) reikia pakeisti į įrenginį ir skirnį, kuriame bus norimas užkrauti ISO failas.
/foobar.iso reikia pakeisti į tikslų adresą į ISO failą prieš tai nurodytame įrenginyje. Viršuje esančiame pavyzdyje, kraunamas ISO failas foobar.iso, kuris randasi antrame diske (nes pimas yra (hd0)) devintame skirsnyje (skaičiuojama nuo nulio, ne nuo vieneto). Reikėtų pažymėti, jog Grub4DOS nebūtina krauti failo iš Linux/UNIX tipo failų sistemos. Mano atveju buvo kraunama iš FAT32 (galima daigtas, kad NTFS taip pat palaikoma).

Kai jau turim paruoštą USB, gerai sukonfiguruotą Grub4DOS menu.lst (nors jį galima keisti pačiame grub paspaudus 'e' arba naudoti konsolę ir suvedinėti komandas rankiniu būdų, paspausdus 'c') ir galime užsikrauti PLoP, perkrauname kompiuterį, pasirenkame PLoP, jame pasirenkame USB ir užsikrovus Grub4DOS pasirenkame, kokį ISO failą užkrausime (nes galima įsidėti kelis skirtingus).
Būtent šitokiu būdu man visiškai sėkmingai pavyko instaliuoti Windows XP užkraunant ISO failą per USB raktą, kompiuteryje, kurio motininė plokštė neturi USB driverių. Tikiuosi kam nors ši informacija bus naudinga, o jeigu bus klausimų ar ką nors gal neaiškiai parašiau, prašom atsakyti į temą smile

#6 At: Arch Wiki vertimas » [Išversta/Koreguojama] E17 (Lietuviškai) » 2010-10-19 20:17:35

Stengsiuos prisidėt kuo daugiau - Lietuvai reikia daugiau Linux'istų, o ypač Arch'istų smile

Lentos poraštė

Paremta FluxBB